Czujnik Spalania Stukowego Subaru Objawy

Czujnik Spalania Stukowego Subaru Objawy. Witam od dłuższego czasu miałem problemy z czujnik iem spalania stukowego nr 2 (ten pod intercoolerem) który w końcu około 3 miesiące temu wymieniłem. Czujnik spalania stukowego jest umieszczony na zewnątrz na bloku silnika.

Czujnik Spalania Stukowego do Subaru Impreza / Legacy from subarak.pl

Jest to możliwe, ponieważ zawiera on w sobie element piezoelektryczny, który na drgania reaguje wytwarzając napięcie. Zapalona kontrolka „check engine”, osłabienie silnika, zwiększone zużycie paliwa. Subaru impreza wrx sti autor;

Czujnik Spalania Stukowego Ma Za Zadanie Wykrywać Wszelkie Nietypowe Pulsacje Wywołane „Detonacją” Silnika.

Spalanie detonacyjne, zwane w technice spalaniem stukowym, jest jednym z ważniejszych powodów poważnych uszkodzeń silnika, dlatego należy mu przeciwdziałać wszelkimi sposobami. Czujnik spalania stukowego „słyszy” drgania bloku silnika powodowane przez dźwięk materiałowy i przetwarza je na elektryczne sygnały. Spalanie stukowe wywołuje drgania mechaniczne silnika.

Czujnik Spalania Stukowego Jest Umieszczony Na Zewnątrz Na Bloku Silnika.

Aby było to skuteczne, trzeba poznać przyczyny i objawy zjawiska spalania stukowego. Madzia postoi ze 2 godziny ruszam jadę i po przejechaniu ok 200 m znowy zapala się i już nie gaśnie. Subaru impreza wrx sti autor;

Zapalenie Kontrolki „Check Engine”, Szarpanie W Trakcie Jazdy, Wyłączanie Silnika Przez Komputer Sterujący.

Poczytałem trochę o tym błędzie i napisane jest że to czujnik spalania stukowego.no tak ale objawy walniętego czujnika to m.innymi kopcenie na czarno ( w benzynie ) brak mocy , brak przyspieszenia , prędkość max 70 km/h. Czujnik spalania stukowego wywalił błąd. Dodany przez marcelus, 12 sierpnia 2007 w motokącik.

Siemaneczkoodpowiadam Z Góry Na Pytanie Które Z Pewnością Padnie, Materiał Został Nakręcony Całkowicie Na Trzeźwo Oraz Bez Środków Psychoaktywnych.

Zapalona kontrolka „check engine”, osłabienie silnika, zwiększone zużycie paliwa. Tak jak w temacie zamierzam wymienić ten czujnik ze względu na to, iż bardzo często zapala mi się i gaśnie cel i wywala cały czas ten sam. Im większa jest energia detonacji, tym większą amplitudę ma napięcie przezeń wytworzone.

3 Miesiące Spokoju I Wpaniałej Jazdy (Jakies 6K Km) Ale Ostatnio Check Zaczął Pojawiać Się Ponownie.

Przez slonik01, 24 czerwca 2015 w impreza. Nowoczesne silniki wyposażane są w jeden piezoelektryczny czujnik spalania stukowego, zapobiegający występowaniu zjawiska spalania stukowego. Wyczuwalne osłabienie silnika (utrata mocy), zwiększone zużycie paliwa, możliwe zapalenie kontrolki check engine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *